Șeful DMRI

Colonel inginer Nechita Romeo


Şeful Direcţiei management resurse pentru înzestrare

Date personale
Stare civilă: casătorit, doi copii
Data nașterii: 21 aprilie 1964
Limbi străine
Engleză
Franceză
Rusă
Declarație de avere și interese

Colonel inginer Nechita Romeo


Şeful Direcţiei management resurse pentru înzestrare

EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ

Şef Direcţie management resurse pentru înzestrare
31 martie 2009 - prezent
Direcția generală pentru armamente
Locţiitor director Direcţia management resurse pentru înzestrare
20 noiembrie 2008 - 30 martie 2009
Departamentul pentru armamente
Şef secţie management resurse
15 ianuarie 2007 - 19 noiembrie 2008
Departamentul pentru armamente
Şef birou planificare achiziţii
2001 - 2006
Departamentul pentru armamente
Ofiţer specialist în planificarea resurselor pentru înzestrare
1993 - 2001
Departamentul pentru armamente
Specialist în evaluare stare tehnică muniţii
1992 - 1993
Laboratorul Artileristic al Armatei
Şef birou aparatură specifică de poligon
1991 - 1992
Poligonul de Experienţe al Armatei
Specialist experimentări şi verificări muniţii
1989 - 1991
Poligonul de Experienţe al Armatei

EDUCAŢIE

Colegiul Naţional de Apărare
2007
Curs postuniversitar de perfecţionare în securitate şi apărare naţională
Universitatea Naţională de Apărare
2005
Curs postuniversitar de conducere în domeniul achiziţiilor
Centrul Regional pentru Managementul Resurselor pentru Apărare
2003
Curs postuniversitar de perfecţionare în managementul resurselor de apărare pentru personalul de conducere
Academia Tehnică Militară
1999
Curs de management al programelor de achiziţii
European Institute for Risk, Security and Communication Management
1998
Defence Expertise Course
Logistikschule der Bundeswehr - Hamburg, Germania
1996
NATO Logistics Course for Partner Nation
Academia Tehnică Militară - Facultatea de artilerie şi rachete
1984 - 1989
Diplomă de inginer
Liceul de matematica-fizică nr. 4, Bucureşti
1978 - 1982
Specialitatea: matematică-fizică

INFORMAȚII SUPLIMENTARE

Membru în Consiliul de Administraţie al C.N. Romtehnica S.A.
09 august 2009 - prezent
Membru (reprezentantul MApN) în Comisia Pregătitoare a Comitetului Interministerial de Garanţii şi Credite de Comerţ Exterior
2003 - 2005